Yayınlanma Tarihi: |21.05.2015 12:00

Uyandırılma süreci başladı

Diyarbakır'ın Ergani İlçesi'nde, evinde başından tabancayla vurularak ağır yaralanarak yoğun bakımda tedavisi süren, kamuoyunda katıldığı ses yarışmasıyla tanınan 19 yaşındaki Mutlu Kaya'yı uyandırma süreci başladı. Doktorlar, sürecin 24 saat ile 1 hafta arasında sürebileceğini açıkladı.

Özel bir televizyon kanalında yayınlanan 'Sesi Çok Güzel' adlı ses yarışmasına katıldıktan sonra adını duyuran Mutlu Kaya, ailesi ile birlikte yaşadığı Diyarbakır'ın Ergani İlçesi'nde Pazartesi gecesi evinde bulunduğu sırada başından tabanca ile vurularak ağır yaralandı.

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Kaya, burada yoğun bakım ünitesinde yaşam savaşı verirken, Kaya'yı vurduğu gerekçesiyle eski erkek arkadaşı 26 yaşındaki Veysi Ercan, önceki gün tutuklandı.

'Sesi Çok Güzel' ses yarışmasının jüri üyesi olan ve Mutlu Kaya'yı Ergani'den alarak İstanbul'a götüren ünlü sanatçı Sibel Can, dün geldiği Diyarbakır'da Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne giderek yaralı genç kızı yoğun bakımda ziyaret etmişti. Sibel Can, "İnşallah her şey iyi olacak. Mutlu için dua edelim" açıklamasında bulundu. Mutlu Kaya'nın doktoru Ulaş Aktaş, genç kızın beyninde oluşan ödemin büyük ölçüde gerilediğini ve bu sabahtan itibaren uyandırma sürecinin başlayacağını söyledi.

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden bugün Mutlu Kaya'nın sağlık durumuna ilişkin yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, "Genel durumunda değişiklik yok. Solunum cihazına bağlı olarak takip ediliyor. Sedatif ilaçları kesilerek uyandırma sürecine geçildi. Bu süreç 24 saat ile 1 hafta arasında devam edebiliyor" denildi. (DHA)

Son Yazılar

TDNMedya.com

ANASAYFA

SİYASET

EKONOMİ

DÜNYA

SAĞLIK

KÜLTÜR-SANAT

TDNMedya.com Kategori

GÜNDEM

TÜRKİYE

SPOR

MAGAZİN

YAŞAM

TEKNOLOJİ

Künye

İletişim

E-posta:[email protected]

Sosyal Ağ

Haber Bülteni

[email protected]